Stella Descender Jakke
Alpinestars Women Stella Descender Jacket, Mountain Bike Jacket, Red with White accents, back view featuring white horizontal stripes on the lower back and white star logo on the upper back, lightweight ripstop material for cycling

Stella Descender Jakke

mtb jackets

Regular price
759,00 kr
Sale price
455,40 kr
-40%
Størrelse
Størrelsesguide
Farve Red White
Optjen 60 point med Alpinestars Medlemskab

Vandafvisende

Når vejret måske prøver at ødelægge din sjov på stierne, lader Alpinestars Stella Descender Jacket dig fortsætte med at tage svingene og sende de stejle for sjov, uanset hvad vejret beslutter sig for at gøre.
  • Letvægts og stærk 2,5-lags jakke konstrueret af en vindtæt (5.000 g/ kvm - 24h) og vandafvisende (5.000mm H20) rip-stop.
  • Frontlynlås med YKK-lynlås bakket op af vindafvisende flap.
  • Udviklet og designet til en optimeret pasform til kvinder.
  • Strategisk placeret ventilationsudluftningsåbning på ryggen hjælper med at regulere den indre kropstemperatur.
  • Mikrofleece tekstilkraveforing for komfort.
  • Gratis fragt ved køb over 750 DKK
  • Gratis ombytning og returnering i 30 dage
EAN 8033637673134
SKU 1230519-32-S